Būvniecības Bloki - Keraterm

 

KERATERM MĀLA BLOKUS pazīst un plaši izmanto būvniecībā visā Austrumeiropā jau vairākus desmitus gadu.

Vairāk nekā 40% dzīvojamo ēku un privātmāju būvētas no šī celtniecības materiāla.Sienu bloku ražošanā tiek izmantoti augstas kvalitātes izejmateriāli un modernākās ražošanas tehnoloģijas. Šie celtniecības bloki ir saņēmuši arhitektu, būvinženieru un pašu celtnieku atzinību, par ko pastāvīgi liecina jaunie būvniecības projekti, kuros izmantoti dobie māla bloki KERATERM.

Siltumvadītspēja - Mājas no KERATERM uztur siltumu. Pateicoties materiāla struktūrai, temperatūras svārsības telpās ir niecīgas. Tas ļauj taupīt energoresursus un samazināt ekspluatācijas izmaksas. 

Ugunsdrošība - KERATERM līdzīgi kā citi keramikas izstrādājumi ir ugunsdroši un spēj izturēt ļoti augstas temperatūras bez redzamas deformācijas.

 
Gaisa caurlaidība - Sienas no KERATERM elpo un ir sausas. Keramikas kapilaritāte nodrošina telpas mitruma transportu siltuma un mitruma gradienta virzienā no telpas iekšpusi uz āru. 

Dabīgums - KERATERM ir 100% dabīgs materiāls. Tā ražošanā izmanto Latvijas mālu un tikai dabīgas piedevas (ūdens, zāģu skaidas). 

KERATERM ir lielisks celtniecības materiāls, kam piemīt labas siltumizolācijas spējas, tas ir ilgmūžīgs, ugunsnoturīgs, kā arī cilvēkiem un videi draudzīgs celtniecības materiāls. Sienas, kas mūrētas no KERATERM blokiem, elpo. Karstās dienās tās mājā saglabā patīkamu vēsumu, bet, temperatūrai krītoties, iekštelpās vēl ilgi, saglabājas siltums. Bloku struktūra ir dabisks mitruma regulators, kas telpā uzkrāto lieko mitrumu izvada uz āru, tāpēc mājās, kas celtas no KERATERM celtniecības blokiem, valda veselīgs un patīkams mikroklimats.
 

IZMANTO: 

KERATERM 12 paredzēts nenesošo starpsienu būvēšanai. Blokus var izmantot arī siltinātās trīsslāņu mūra sienu konstrukcijās.

 

KERATERM 17,5 piemērots starpsienu būvēšanai vai kā ekonomiskais variants ārsienu būvēšanai ar vismaz 10 cm biezu siltumizolāciju (minerālvate vai putupolistirols). Kā nesošo sienu celtniecības materiālu 17,5 cm biezus blokus rekomendē būvēm, kam nav paredzētas lielas slodzes un izmantoti koka vai monolītā dzelzsbetona pārsegumi.

KERATERM 25 AKU sākotnēji tika paredzēts ēku iekšējām starpsienām ar paaugstinātu skaņas izolāciju. Pateicoties paaugstinātai šo bloku mehāniskajai izturībai un ugunsizturībai, tie piemēroti arī paaugstinātas stiprības ēku iekšsienu un ārsienu, kā arī brandmūru mūrēšanai. Dzīvojamo telpu ārsienām, kas mūrētas no šiem blokiem, nepieciešams siltumizolācijas slānis.

KERATERM 38 piemērots gan ēku ārsienu, gan nesošo starpsienu būvēšanai. Šiem blokiem ir pietiekami augsta spiedes stiprība 15 N/mm². Tos plaši izmanto individuālo dzīvojamo ēku celtniecībā.

KERATERM 44 spiedes stiprība ir 12,5 N/mm²,  mājas sienas ir biezas un spēj uzņemt lielas slodzes, tāpēc blokus izmanto ne tikai mazstāvu apbūvei, bet arī daudzstāvu dzīvojamajām ēkām.

KERATERM 44s (stūra bloks) un KERATERM 44/2 (pusbloks) ir KERATERM 44 papildelementi. Tos izmanto mājas stūru veidošanai. 

KERATERM 44/2 lieto arī durvju un logu ailām, kā arī rindu pabeigšanai, kur tas nepieciešams.

KERATERM 51 paredzēts 510 mm biezu nesošo ārsienu mūrēšanai. Nav nepieciešams siltināt.